kryoterapie polárium  kryokomora

Psychika - léčení i rekonvalescence.
Soukromé lázně vede psycholog.
Individuální programy, osobní přístup.
Zvýhodněné ceny.
Možnost intenzivní kryoterapie.

Kryoterapie - Polárium.

Kryosauna, kryocentrum - polárium Jablonec, Liberec.

Docházkové i pobytové programy.

Terapie chladem - kryokabina pro léčení chronických nemocí.
Vynikající zkušenosti od roku 2008.

Polárium lázně  Jablonec Kryocentrum -  polárium

Kryoterapie, polárium, kryocentrum v lázních.
Léčba chronických potíží, rychlé hojení chladem.
Otužování, mobilizace energie, hubnutí.

O 40% rychlejší léčení a hojení i lepší nálada.

Kryokomora - kryoterapie - Kneippova metoda pro 21. století. Vysoce efektivní moderní fyzioterapeutická metoda. Reakcí organizmu na terapii chladem je restart, nové naprogramování všech důležitých funkcí: psychiky, imunitního systému, fyziologických procesů. Kryoterapie mimořádně rychle působí na dlouhodobé potíže, záněty, bolest, alergie. Ve velmi krátké době zmírní chronickou únavu, stres, deprese a další nemoci. Urychluje obnovu poškozených tkání a hojení ran po úrazech či operacích. Zvyšuje svalovou i duševní výkonnost, zkracuje dobu nutnou pro odpočinek po zátěži. Efekt nastupuje obvykle bezprostředně po aplikaci. Pro svoji mimořádnou účinnost je někdy kryoterapie označována jako Kneippova metoda třetího tisíciletí. Ovlivňuje celkovou obranyschopnost, otužilost a odolnost vůči mikroorganizmům, virovým onemocněním
a chřipkám. Naši klienti v obdobích epidemií neonemocní. Vědecká data ZDE odkazy na studie z posledních let jsou ZDE.

NOVÉ:
Program Kryo Expres, vstup do kabiny 2 - 3x denně. DALŠÍ INFO
Kryo při gynekologických potížích PRO ŽENY

Polárium - kryoterapie, energie a otužování. Kryocentrum Lázně Jablonec.
Kryoterapie - léčení chladem v kryokabině, přináší výborné výsledky při akutní i chronické bolesti, akutních i chronických zánětech. Kryokabina je vynikající na léčení lupénky, alergií, astma, na revmatická onemocnění, artritidu, roztoušenou sklerózu, m. Parkinsonon, Bechtěrevovu chorobu, fibromyalgii a další autoimunitní nemoci. Kryosauna pomáhá při léčení otoků, poranění, zhmožděninách, operacích vazů, menisku, kloubních náhrad. Urychluje dorůstání a obnovu poškozených tkání, hojení i rehabilitaci. Přináší okamžitou úlevu při bolestech. Zmírňuje a léčí premenstruační syndrom. Je alternativou očkování, velmi dobře chrání před chřipkou.

Kryokomora - kryocentrum, polárium
urychluje hojení poškozených tkání po operacích, úrazech, napomáhá rehabilitaci a regeneraci po zátěži, odstraňuje bolest. Má mimořádný okamžitý efekt na překonání psychického vyčerpání a léčení depresí. Velmi rychle se daří zásadně ovlivnit většinu chronických potíží.


Dopřejte si mimořádný efekt kryoterapie při prevenci, léčení i při hubnutí
.
Kryosauna Polar Space pohla při akutních i chronických potížích stovkám klientů, kteří využívají naše polárium od roku 2008. Vynikající výsledky s kryoterapií dosahují i další lázně v ČR - Beskydské rehabilitační centrum Čeladná, Lázně Teplice, Třeboň, kryocentrum Liberec, Praha, Brno, Pardubice a další.. .

Kryocentrum - polárium -
Lázně Jablonec nad Nisou, ceny pro klienty:
Jednotlivé aplikace a předplatné na stránce CENY PROCEDUR
Dotovaná cena při léčbě autoimunitních onemocnění: Ceník.

Kryoterapie otužuje, posiluje vaši imunitu a je unikátní preventivní metodou, chrání před nachlazením a chřipkou. Zvyšuje přívod kyslíku a živin do všech tkání, včetně nervů a mozku. Pomáhá předcházet degenerativním změnám stárnutí, kosmetickým i funkčním (slábnutí paměti a pozornosti, zmatenost, Alzheimer ..).

Kryolipolýza - extrémní kryoterapie
ochlazením tukových buněk stimuluje jejich apoptózu
- sebedestrukci a odumírání. Efekt kryolipolýzy je unikátním nástrojem při hubnutí
a boji s celulitidou. Odborná lékařská hodnocení celotělové kryoterapie reprezentuje článek, který publikoval MUDr. L. Šmuk. Text pojednání najdete ZDE.


Princip celotělové kryoterapie.
Polárium - jak funguje kryokomora, kryosauna.

Extrémně nízký chlad polária působí na chladové receptory v pokožce. Ty předávají mozku signál k mobilizaci procesů chránících život. V nesmírně krátké době se rozšíří cévy krevního a lymfatického systému. Dochází k zrychlení metabolizmu. Prokrvení, okysličení
a výživa buněk v těle vzroste zhruba čtyřnásobně. Stoupne produkce enzymů a hormonů, které zvyšují fyzickou a psychickou odolnost (mj. endorfiny, dopamin, serotonin - hormony pohody, štěstí). Polárium akceleruje nejen protizánětlivé, ale díky produkci růstového faktoru také hojivé procesy. Zintenzivní se detoxikační činnost tělesných orgánů, které zbavují organizmus škodlivin. Nervové receptory snižují reakci na bolest, kterou tělo po nějakou dobu téměř nepociťuje. Pro vyvolání tak komplexního efektu medicína nezná jinou metodu než právě polárium. K dosažení terapeutického účinku se doporučuje aplikace chladu pod -120° po dobu 90 sekund, kdy se povrch těla a zhruba
10 mm podkožních tkání prochladí pod 5 stupňů C.

Jednotlivé aplikace kryoterapie v kryokabině:
- pro okamžité ovlivnění nálady a vitality - příznivý efekt trvá až 24 hodin,
- příprava na náročné psychické či fyzické výkony (např. zkoušky, závody, obtížný pracovní   den, důležitá jednání ....)
- rychlá a intenzivní regenerace po psychické i fyzické zátěži (např. studium, sport, jednání   s lidmi, specifická povolání ....)

Polárium - aplikace alespoň 3x týdně:

- vrásky, nadváha, celulitida, omlazení pokožky a organizmu,
- bolesti zad, svalů, vazů, kloubů, otoky, rehabilitace
- menstruační bolesti, premenstruační syndrom
- migrény, nespavost, bolesti hlavy, žaludeční, trávicí a další somatické potíže,
- psychické problémy a vyčerpání, nervozita, deprese,
- zvýšení imunity, celkové otužování organizmu dětí i dospělých. Prevence nachlazení
  a virových onemocnění, chřipky. Prokrvení tkání, podpora mozkových funkcí, paměti.

Polárium - aplikace 1x - 3x denně:

- podpora léčby autoimunitních onemocnění, alergií, astma, revma, lupenky, MB, RS,
  Parkinsona, fibromyalgie ... (viz. další text),
- urychlené hojení a regenerace poškozených tkání po úrazech a operacích,
- detoxikace, regenerace poškozených nebo přetížených jaterních buněk (po hepatitidě,
  mononukleoze, aktivaci EB viru), při napadení boreliemi, chlamýdiemi,
- chronický únavový syndrom,
- intenzivní rehabilitace, všechny typy bolestí,
- intenzivní terapie psychických, psychosomatických a specifických potíží,
- stimulace apoptózy tukových buněk - kryolipolýza, hubnutí, celulitida.


Kryoterapie
- ochlazení jako preventivní i léčebný prostředek - je v medicíně využívána po staletí. Wincenz Priessnitz postavil svůj léčebný systém na využití ledové vody. Lokální kryoterapie - ledové obklady, aplikace nosičů chladu patří k běžným terapeutickým procedurám, zejména při léčbě potíží pohybového ústrojí, revmatických zánětlivých onemocnění. Ale teprve od 80. let minulého století umožňuje technika využít k léčbě extrémně nízkých teplot v podobě celotělové kryoterapie. Původ této revoluční terapie je
v Japonsku, první klinické výsledky polária byly získány při léčení revmatických nemocí
a astmatu.
Dnes se metoda úspěšně využívá v mnoha českých lázních, na rehabilitačních klinikách v Německu, Rakousku, Polsku i v dalších zemích Evropy.

Polárium - kryoterapii využívají např.:
- osoby vystavené nadprůměrným nárokům na psychiku ( při studiu, v manažerských
  povoláních, při vysoké zodpovědnosti ..),
- sportovci pro zvýšení výkonu, rychlou obnovu svalové síly, regeneraci, po operacích,   úrazech a zhmožděninách, k překonání bolesti, urychlení rehabilitace,
- nemocní s akutními i chronickými chorobami,
- lidé s nadváhou, celulitidou
- ženy pro kosmetický efekt, vyhlazení vrásek a hydrataci pokožky,
- děti i dospělí pro zvýšení imunity a otužování.


Polárium - kryoterapie - kryokomora - kryokabina Polárium - kryoterapie - kryosauna- kryokabina

Polárium - možnosti kryoterapie.

Kryoterapie - kryokomora polárium Polárium - kryoterapie - kryokabina


Polárium - kryosauna - kryokabina a manažerské, psychicky či fyzicky náročné činnosti.
Aktivace biologických pochodů posiluje imunitní systém, minimalizuje riziko onemocnění. Intenzivní okysličení svalů a nervových buněk vytváří špičkové podmínky pro nejnáročnější psychické aktivity. Zvyšuje se stresová odolnost, schopnost rychlých a přesných reakcí, myšlení a rozhodování. Polárium zkracuje čas potřebný pro odbourání únavy, regeneraci po stresové zátěži a pro ladění formy před dalším výkonem (náročná práce, sport, herectví, modeling...).

Polárium - kryokabina, využití pro oblast sportu.
Extrémním prokrvením kůže, vaziva, šlach, svalů a kloubů dochází k maximálnímu okysličení a zvýšení svalové síly, roste tolerance k fyzické zátěži, zmenší se vnímání bolesti, zkrátí se doba pro obnovu výkonnosti. Polárium urychluje hojení bolestivých stavů, úrazů, zhmožděnin, zánětlivých procesů v kloubech a vazech, otoků, natažených či natržených svalů i vazů, i průběh rehabilitace po chirurgických zákrocích.


Polárium - kryoterapie při úrazech

polárium hojení po úrazech

polárium - rehabilitace

za 10 dnů


Polárium a kosmetika.

Kryokabina
, kryosauna je nesporná jednička při hubnutí a proti celulitidě. Již od 7. aplikace jsou viditelné změny ve svěžesti pokožky. Byl prokázán silný "anti aging" efekt. Díky prokrvení, okysličení a enzymatické činnosti okamžitě nastává zpomalení stárnutí
a náprava degenerativních procesů v podkožních tkáních. Pokožka se hydratuje, získává elastičnost a svěžest. Vyhlazují se jemné i hlubší vrásky.
Mobilizační reakce na mrázivý podnět je energeticky velice náročná. Organizmus spotřebuje na ochranu před extrémním chladem velké množství tepla. To získá spalováním rezerv uložených v tukových tkáních.
Kryolipolýza: extrémní ochlazení navozuje destrukci - apoptózu - tukových buněk. Velmi rychle a dlouhodobě se tak redukuje jejich počet.
Likvidují se i zánětlivá ložiska zodpovědná za celulitidu. Opakování procedury vede
k významným váhovým úbytkům, v průměru 5 kilogramů po 20 aplikacích při dodržení doporučeného denního příjmu energie.
Kryoterapie
je výborným doplňkem k jakýmkoli kosmetickým zákrokům na kůži. Úspěšně pomáhá proti akné, uhrům. trudovitosti ... .

Možnosti kryoterapie při zdravotních potížích.
Všichni naši klienti shodně informují o pozitivních změnách nálady a celkové výkonnosti bezprostředně po první aplikaci. Silný je efekt ošetření v kryokabině na problémy se spánkem. Velmi rychle ustupují alergické projevy na kůži, všechny typy bolestí (klouby, svaly, hlava). Již po pěti aplikacích se zlepšilo dýchání u klientů s astmatickými potížemi.

Za více než 30 let, po které je extrémní celotělová kryoterapie lékaři využívána, přineslo polárium mimořádné úspěchy v mnoha oblastech medicíny.

Polárium - kryoterapie odstraňuje bolesti, podporuje léčení a rehabilitaci u nemocí revmatologických, revmatoidní arthritis, revmatismus měkkých tkání, kolagenózy, vaskulitidy, ankylozující spondylitidy - Bechtěrevova choroba a další autoimunitní onemocnění, reaktivní artritidy - Reiterova choroba, arthrózy drobných kloubů i kloubů nosných, dna, lichen ruber planus, nemocí neurologických, roztroušená skleróza mozkomíšní, Parkinsonova choroba, spastické obrny, myastenia, chronické bolestivé páteřní syndromy, neuralgie sedacího nervu, nemocí ortopedických, stavy po operacích nosných kloubů, stavy po operacích výhřezů páteřních plotének, nemocí plicních, astma bronchiale a spastická bronchitis, nemocí kožních, lupénka, ekzém a psoriatická artritida (PsA). Doléčení poúrazových stavů a chirurgických zákroků.. Kryoterapie v gynekologii,
k odstranění menstruačních bolestí a návalů v menopauze. K posílení výkonnosti imunitního systému při obraně proti virovým a bakteriálním nemocem. Zpomaluje proces stárnutí organizmu. Má pozitivní efekt na poruchy erekce i sexuální apetenci. Je účinnou terapií chronické bolesti, včetně migrén. Pomáhá při poruchách spánku. Velmi dobré jsou výsledky při terapii chronické únavy. Efekt ošetření v poláriu zásadně zlepšuje možnosti rehabilitační péče, výrazně se zvyšuje pohyblivost kloubů, uvolňují se spazmy svalů a vazů. Kryosauna urychluje léčbu popálenin.

Polárium a psychika.
Kryokabina rychle a účinně pomáhá překonat pocit únavy a vyčerpání, dlouhodobě potlačuje úzkost i depresivní stavy. Zvyšuje sebevědomí a vnitřní sílu. Posiluje paměť, soustředěnost, vytrvalost, pozornost a schopnost učení. Je prevencí mentální deteriorace, demence, Alzheimerovy choroby.

U dětí i dospělých polárium optimalizuje funkce imunitního systému, má imunomodulační efekt. Polárium - zdravé a rychlé otužování - je nejlepší ochrana před nachlazením, virovým onemocněním, chřipkami, alergickými reakcemi.
Některé zkušenosti klientů najdete na stránce kožní ambulance - Čáslav


Polárium - kryoterapie alerie Polárium - kryoterapie - Samuel


Polárium - kryoterapie, kryosauna - je metoda je zcela bezpečná, vhodná pro všechny věkové kategorie, zkušenosti máme s klienty od 3 a nad 75 let.

Příjemné změny pro psychiku i fyzickou kondici přináší polárium již po prvním ošetření. Intenzita prožitku narůstá zhruba po 180 minut (reakce je velmi individuální). Pro zmírnění a překonání zdravotních potíží jsou vhodné opakované návštěvy, které efekt polária znásobí a prodlouží účinnost. Optimální je zpravidla 10 - 15 aplikací, hodnotit účinek
u většiny potíží lze již po páté návštěvě kryokabiny. Kryoterapii je možné absolvovat několikrát denně, minimální odstup jednotlivých aplikací jsou 4 hodiny. Při požadavku na rychlý efekt proto doporučujeme kůru v kryokabině pobytovou formou.

Polárium - kryosauna je vhodný doplněk všech námi poskytovaných programů:
(psychika, pohybové ústrojí, nadváha, wellness). Nabízíme i samostatné Kryo - pobyty
v délce a intenzitě podle potřeby klienta. Takovým je např. Relax Cryo: 2x ubytování,
4x kryosauna, nebo Cryo - cell: 6 x ubytování, 10 x polárium.

Mimořádně výhodné podmínky
nabízíme klientům, kteým může kryokabina pomoci při léčení imunitních a autoimunitních poruch (alergie, astma, lupenka, psoriatická artritida, ankylozující spondylitida - Bechtěrevova nemoc, revmatoidní artritida a další onemocnění spojovaná s chybnou reakcí imunitního systému). Více na stránce Lázně - Ceník.

Aplikace kryoterapie.
Pobyt v kryokabině je osvěžující, polárium nevyvolává stresující pocity jako kryosauna..
Do kryokabiny vstupujete v silných ponožkách a plavkách., příp. ve spodním prádle. Výška podlahy polária se upraví tak, aby hlava byla nad horním okrajem kryokomory. Po uzavření se polárium ochladí až na - 150 stupňů C, na dobu 2 - 4 minut. Po celou dobu jste
v kontaktu s obsluhou zařízení. Máte-li jakékoliv nepříjemné pocity, požádejte o zkrácení nebo přerušení procedury.


Kontraindikace
pro návštěvu polária jsou obdobné jako pro pobyt v klasické sauně:
akutní onemocnění srdce a cév (srdeční infarkt, nestabilní angina pectoris, plicní embolie, myokarditis)
extrémní nebo neléčená hypertenze
onkologická onemocnění
infekční onemocnění
sraženiny v cévách, trombóza
rozsáhlé rány
těhotenství od 4. měsíce
ebrieta, intoxikace
alergie na chlad.

Provoz kryokabiny je denně vč. sobot, nedělí a svátků, zpravidla v 9.00 a v 17.00. Objednávky a případné individuální termíny je vhodné předem domluvit osobně nebo na telefonu 483 310 623, 777310622.

Lázně Jablonec
Psychika, deprese - záda, klouby - nadváha - kryoterapie.


Napište nám: Kontakt

Souhrnnou informaci o mnohaletých zkušenostech s aplikací celotělové kryoterapie přináší dokument Konsensus – Erklärung zur Ganzkörperkältetherapie (GKKT), přijatý v únoru 2006 na konferenci v Bad Vöslau evropskými lékaři a vědci.
Mezi autory dokumentu patří Prof. Dr. sc. med. Winfried Papenfuss, Chefarzt, Inselklinik Herigsdorf, Prof. Dr. W. Joch, Universität Münster, Dr. med. L. Jonas, Rehabilitationszentrum in Bad Häring, Dr. med. Karen Nöcker, Oberärztin - Fachärztin für Orthopädie / Rheumatologie, Rehabilitationsklinik Brandis, Prof. dr hab. Włodzimierz Samborski, Department of Rheumatology, University of Medical Sciences, Poznan, Poland, Dr. Laurent Savalli, Capbreton, France, Dr. med. Gudrun Schwenke, Johanniter-Krankenhaus Rheumazentrum Treuenbrietzen, MUDr. L. Šmuk, Čeladná, Dr. Magdalena Sobieska, Department of Immunology, Karol Marcinkowski University of Medical Sciences in Poznan, Poland, Doz. Dr. med. J. Teuber, Klinik Herzoghöhe Bayreuth, Dr. Sandra Ückert, Universität Dortmund, Institut für Sportwissenschaft
Text dokumentu najdete na
http://www.multiple-sklerose-abensberg.de/aktuelles/konsensus_papier_gkkt.html


Podrobné informace k tématu kryoterapie zveřejňuje skupina:
Prof. Dr. phil. Winifred Joch, Westfälischen Wilhelms-Universität Münster
Prof. Dr. med. Reinhard Fricke, Wissenschaftlicher Leiter der Kliniken Dr. Nebel an der Weserlandklinik Bad Seeruch Dr. phil. Sandra Ückert, Universität Dortmund, na http://precooling.de/index.html

Polárium, kryokomora - celotělová kryoterapie. Kryosauna - kryokabina, kryocentrum.
Kryocentrum polárium - lázně v zimě Kryocentrum, polárium Jablonec Polárium - kryocentrum Lázně Jablonec


Polárium - kryokomora - krioterapie: další odkazy na webu:
Physikalische Therapie bei juveniler chronischer Arthritis und Kollagenosen G. Ganser 1 Abt. Kinder- und Jugendrheumatologie, St. Josef Stift Sendenhorst (Chefarzt Dr. med. Gerd Ganser)
http://www.thieme-connect.com/ejournals/abstract/rheuma/doi/10.1055/s-2002-34637
Polárium Teplice s.r.o. www.polarium-teplice.cz/text/tiskovka.pdf Kdy vsadit na polarium www.golding.cz/cs/polarium/ http://www.behej.com/2007120301-polarium-ledove-objeti-ktere-leci.html Polarium - léčba mrazem - Bechtěrevova choroba www.bechterev.webpark.cz/polarium.html Otužilci - polárium a kryoterapie www.otuzilci.cz/pages/polarium.htm polárium Teplice n. Bečvou http://www.pritelkyne.cz/clanky/polarium-v-teplicich-nad-becvou-leci-i-omlazuje-1347.html Polárium - móda http://www.moda.cz/Kategorie/Volny_cas/20070528_Polarium.html Polárium - příroda léči http://kikinaasimsa.blog.cz/0705/priroda-leci-polarium Kryokomora - polárium Plzeň, Teplice - solná jeskyně http://www.esennce.cz/krasa-a-zdravi/polarium-a-solna-jeskyne/zazitky/13/29/ Polárium Šepetná - Čeladná http://www.sepetna.cz/cz/info/1766-relaxacni-wellness-pobyt-sepetna-a-polarium-celadna.html Polárium Praha kryocentrum - Crysauna www.relaxlafabrique.cz/polarium.html Polárium Kryokomora Praha, Brno, Plzeň Žďár


www.relaxace.com © 2009