Kryoterapie – Lázně Jablonec

Kryoterapie se s úspěchem uplatňuje u široké škály zdravotních problémů.
Jelikož má jen málo kontraindikací, stala se velmi žádanou součástí
pobytových i ambulantních programů.

Urychluje hojení po úrazech a operacích až o 30%.

K nejdůležitějším efektům kryoterapie patří mimořádné prokrvení všech tkání, včetně nervových, dokonalé zásobení mozku kyslíkem a živinami, zvýšená produkce neurotransmiterů. Změny se odrážejí v kvalitě všech mentálních i tělesných funkcí. Posiluje se paměť, logické myšlení, rychlost učení, pozornost. Zlepšuje se fyzická kondice. Jde o vynikající prevenci, ale i terapii, možnost chránit se před nepříznivými projevy stárnutí a  nevhodného životního stylu. Příznivě ovlivňuje sexualitu.

Kryoterapie má vynikající účinky tam, kde jiné postupy selhávají. Posiluje imunitu, chrání před virózami a nachlazením.

Nejlepší zkušenosti:

  • Chladová terapie výborně pomáhá na akutní i chronické záněty a otoky.
  • Vynikající výsledky přináší kryoterapie u mnoha typů bolestí. Velmi dobře reagují záda, klouby, svaly, migrény, menstruační bolesti.
  • Dlouhodobé zlepšení dosáhli klienti s alergiemi. Ustupují ekzémy, vyrážky, dýchací   potíže, alergická rýma.
  • Kryoterapie příznivě ovlivňuje i chronická autoimunitní onemocnění, jakými jsou lupénka, revma, psoriatická a revmatitická artritida, Bechtěrev, Parkinson, roztroušená skleróza, fibromyalgie, astma a další.
  • Jedinečnou pomocí je kryoterapie v programech pro překonání psychických potíží, vyčerpání, deprese, syndromu vyhoření, chronické únavy, nespavosti.
  • Kryo pomáhá odbourat tukovou tkáň, je součástí programů pro hubnutí.
  • Ošetření zvyšuje tvorbu kolagenu, má silný kosmetický efekt.

Ošetření v poláriu radikálně ovlivňuje všechny významné fyziologické procesy organizmu. Extrémní chlad vyvolává neuvěřitelně silnou odezvu ve velmi krátkém čase. Očekávané zlepšení zdraví přichází v programech s kryoterapií tak rychle, jak si to moderní doba vyžaduje. Akutní potíže se zmírňují či odeznívají obvykle již po deseti, chronické po dvaceti aplikacích.

Od počátku roku 2008 je v Lázních Jablonec kryoterapie podstatnou součástí ambulantních
i pobytových programů. Stovky klientů měly příležitost profitovat z této moderní  úspěšné cesty
k regeneraci i uzdravení.

“Léčba mrazem” je mimořádnou podporou regenerace.

Kryoterapie – využití v rehabilitaci.
Léčba chladem zrychluje hojení po úrazech a operacích, urychluje léčbu a regeneraci zhmožděnin, zánětlivých procesů v kloubech a vazech, natažených či natržených svalů, vazů, poraněných kostních tkání. Zabrání vzniku podlitin.

Polárium patří do souboru fyzioterapeutických metod pro špičkové sportovce, v péči preventivní, léčebné i rehabilitační. Zásadním způsobem urychluje hojení mikrotraumat, ale i větších poranění kloubů, vazů, svalů. Odstraňuje následky přetížení, záněty, otoky. Zvyšuje nejen celkovou výkonnost, ale podstatně zkracuje dobu potřebnou pro regeneraci po výkonu.

Pomáhá při dlouhodobých a chronických problémech. Při problémech psychických či psychosomatických. Podporuje léčení autoimunitních nemocí. Má schopnost velmi rychle aktivovat organizmus, překonat chronickou únavu, deprese, vyčerpání i úzkost.