Lázeňské pobyty

Pro ženy - kryoterapie, Lázně Jablonec

Polárium lázně  Jablonec Kryocentrum -  polárium

Kryoterapie pro ženy.

Kryoterapie patří mezi neobvyklé fyzioterapeutické metody a přináší zajímavé výsledky. Několik minut mrazivého chladu v kryokabině vyvolává v organizmu velmi komplexní reakci. Tělo, nervový a hormonální systém reaguje na proceduru nejen okamžitými změnami, ale i postupnou úpravou některých dlouhodobých stavů. 5 - 10 aplikací rychle
a významně ovlivní celkovou kondici organizmu. Mimořádně příznivé účinky má kryoterapie na gynekologické potíže a psychosomatické problémy typické pro ženy.

K nejdůležitějším efektům patří účinky myorelaxační a vazodilatační, analgetické, psychostimulační, protizánětlivé a imunomodulační. Kryoterapie je pomocí při gynekologických potížích, jejichž součástí je zvýšené svalové napětí, křeče, bolest, záněty, otoky, špatné prokrvení. Přispívá k překonání emoční nerovnováhy.

Premenstruační syndrom (premenstruační stres, premenstruační tenze, PMS). Potíže zahrnují řadu fyzických, psychických a emocionálních příznaků. Nejčastějšími jsou podrážděnost, náladovost, úzkosti, deprese, únava, ztráta energie, nespavost. Nadýmání, otoky, bolesti a citlivost prsou, bolesti hlavy, v zádech, kloubech a svalech. Příčinou je dysbalance v tvorbě hormonů a neurotransmiterů. Aplikace kryoterapie přímo ovlivňuje centra pro hormonální řízení, proto máme s využitím při PMS opakovaně dobré zkušenosti.

Bolestivá menstruace, endometrióza.
Bolest při menstruaci způsobují křečovité stahy děložního svalstva. Způsobené bývají hormonální nerovnováhou nebo špatným prokrvením pánevní oblasti. Psychická zátěž, stres či životním styl ovlivňuje hladinu hořčíku. Bolest také může upozornit na závažnější poruchu, myom nebo endometriózu. Endometrióza je stav, kdy se tkáň endometria vyskytuje v orgánech mimo dělohu, např. ve vaječnících. Reaguje na hormonální změny
v průběhu menstruačního cyklu, může způsobit srůsty, záněty, cysty.

Kryoterapie bolestivé menstruace je úspěšná, neboť uvolňuje křeče a zlepšuje prokrvení.
Má protizánětlivé účinky, které mohou zmenšit riziko při endometrióze. Odstraňuje hormonální dysbalanci působením na centra v nejvyšší úrovni řízení žláz s vnitřní sekrecí.

Neplodnost
Hypotalamus a hypofýza jsou žlázy zodpovědné za řízení produkce hormonů, které rozhodují o fyziologických změnách organizmu v jednotlivých fázích reprodukčního cyklu. Důsledkem jejich působení může být sterilita, anovulace a amenorea při stresu, výkyvech hmotnosti či psychických traumatech. Protože kryoterapie harmonizuje tento řídící hormonální systém, může být prospěšná při neplodnosti a poruchách ovulačního
či menstruačního cyklu.

Menopauza
Efekt harmonizace hormonální činnosti a psychiky doporučujeme využít také pro ženy na počátku a v průběhu menopauzy.

Pro ženy , které chtějí získat maximální prospěch z kryoterapie za krátký čas, nabízíme velmi intenzivní kryo pobyty.

Pro PMS, bolestivou menstruaci a potíže při otěhotnění je svými účinky naprosto unikátní kombinace kryoterapie a pulzní magnetické stimulace BioCon.
Kryo Expres:
3x noc, 10x kryokabina
6x noc, 20x kryokabina CENY

Dále lze využít řadu klasických i méně obvyklých uvolňujících fyzioterapeutických procedur, jako je suchá uhličitá koupel, rašelinové obklady, přísadové koupele, masáže, harmonizační terapie Bodywave.


Kryoterapie v kryokabině.

pro ženy - kryoterapie

Přehled pobytů s kryoterapií najdete na stránce Lázně - Ceník.
Při potížích způsobených dominancí estrogenu doporučujeme přírodní progesteron.
Poruchy spánku a cirkadiálního rytmu může řešit melatonin.


www.relaxace.com © 2009