Lázně, wellness pobyty

Lázně Jablonec

lázně Jablonec wellness víkend Lázně - hotel - wellness Lázně - sanatorium Tereza
Lázně - Terezka

Lázně i víkendové wellness pobyty

Lázně Jablonec nad Nisou - sdružení Sanatorium Tereza.


Lázně, stejně jako proslulé Paseky - Bad Schlag
a magické Kittelovsko pod Černou studnicí,
čerpají z neobyčejné koncentrace uzdravujících sil Jizerských hor.

Lázně
orientují své působení na prevenci, podporu léčení i wellness pobyty.

Lázně se zaměřují zejména na
- duševní a psychické vyčerpání, únavu, stres a jeho následky (burn out)
- psychosomatické potíže
- rehabilitaci, záda, klouby, pohybový aparát, včetně artritidy a revmatických nemocí
- alergie, lupénku, astma a další autoimunitní potíže
- nadváhu, hubnutí, metabolický syndrom ..
- wellness pobyty, relaxační víkendy, maximální pohodu

Lázně Jablonec přinášejí rychlé a dlouhodobé zlepšení duševní i fyzické kondice, celkového zdraví. Lázně jsou jedinečné zařízení svého druhu v České republice. Jako centrum pro prevenci duševní zátěže byly založeny v roce 1990. V terapeutických pobytech úspěšně aplikují kryoterapii, která je moderní variantou proslulé Kneippovy metody.

Lázně
a zdejší terapeuté využívají tradičních, alternativních i nejmodernějších procedur. Rozsah péče je intenzivní, vždy podle individuálních potřeb a možností.

Informace o cenách a pobytech v lázních: ZDE

wellness lázně


Zdravotni potíže, při kterých Lázně Jablonec nejčastěji pomáhají:


Revmatická onemocnění, Bechtěrev, artritida
Psychika, deprese, stres, únava, nespavost, syndrom vyhoření, vyčerpání
Další autoimunitní nemoci, Parkinson, psoriáza
Nadváha, obezita: lázně na hubnutí, kryolipolýza, metabolický syndrom
Wellness, relaxace: na mateřské, wellness v lázních, víkendové pobyty pro dva
Nabídka pro seniory: lázně - komplexní pobyt, 10 nocí
Lázně pro dva
Lázně - akce: slevy

Ubytování v lázních: lázně hotel Jablonec

NAPIŠTE NÁM

e-mail pro odpověď:
Dotaz na lázně, obsah programů,
volné termíny atp. můžete uvést v textu.

 

Lázně v Jablonci nad Nisou mají dlouhou historii.

Tradice lázeňství na území dnešního Jablonce sahá až do 19. století, kdy první a ve své době proslulé lázně založil jablonecký rodák Adolf Tischer.

Tehdy jestě samostatnou obec Paseky (Schlag) dne 12. dubna 1893 navštívil farář Sebastian Kneipp. Při příležitosti jeho návštěvy byl položen základní kámen k sanatoriu, kde bylo později využíváno jeho léčebných metod. Již od roku 1894 obec používala název Bad Schlag, tedy Lázně Paseky. V roce 1899 převzal vedení sanatoria Dr. Georg Glettler, který o čtyři roky později zařízení odkoupil. Za jeho působení byl založen lázeňský park s promenádními cestami, v hlavní budově se nacházely restaurační místnosti, čtenářský a hudební pavilon a dokonce bazén s umělým vlnobitím. Dr. Glettler, který proslavil Paseky široko daleko, vedl lázně až do roku 1945. Zemřel 20. října 1958 v Drážďanech ve věku 90 let. V současnosti se v budově bývalého sanatoria nachází domov důchodců.

Lázně Jablonec - Bad Schlag


Doktor Georg Glettler, narozený v roce 1868, se zasloužil i o výstavbu lázeňského sanatoria v Rumburku. O této, pro lázně v Jablonci nesmírně zajímavé osobnosti, máme několik dalších informací.
Dr. Gletter studoval v chlapeckém semináři ve městě Graz. maturitní zkoušku složil v roce 1889. V Grazu vystudoval medicínu. Ve svých 28 letech, v roce 1896, se poznal s farářem Kneippem. Později se usadil v hornorakouském Aistersheimu. Toto město bylo lázeňským místem i letoviskem, hojně navštěvovaným Vídeňáky. Tam v něm dozrálo rozhodnutí zabývat se vodoléčbou, a proto se ve Wörishofenu zúčastňoval Kneippových přednášek
a navštěvoval zařízení, kde se uplatňovaly vodoléčebné procedury. Ve Wörishofenu se léčili i mnozí pacienti ze zahraničí, dokonce až z Ameriky. Farář Sebastian Kneipp zde zaměstnával trvale tři lékaře. Mnoho dalších přicházelo získat zde v tomto oboru zkušenosti. Dr. Glettler zařídil v Aistersheimu vodoléčebné lázně jako „první rakouský vodoléčebný ústav podle systému preláta Kneippa“.

Kontakt s Wörishofenem zesílil v roce 1897, v roce Kneippovy smrti. Dr. Glettler dostal
v tomto roce nabídku „American Kneipp Cure Company“ se sídlem v New Yorku na místo lékařského vedoucího sanatoria s 1.500 místnostmi a 30 rodinnými vilami, s ročním platem 4.200 dolarů, a současně také nabídku od 1. vídeňského spolku pro přírodní léčbu, v níž ho Johann Mann z Rumburku žádá, aby v tomto městě zřídil lázně dle Kneippovy metody. Glettler váhal a chtěl podmínky v Rumburku nejdříve prozkoumat. Došla mu zpráva, že v Rumburku je 300 členů Kneippova spolku a že je zde i personál vyškolený ve Wörishofenu.

28. 12. 1897 uzavřel Glettler s Rumburkem smlouvu, podle níž měl dnem 1. 5. 1898 převzít řízení lázeňského ústavu, který byl ovšem v té době ještě ve výstavbě. Dr. Glettler mezitím přednášel ve Vídni, po celém Rakousku a v četných severočeských městech.
Než Dr. Glettler zahájil svou činnost v Rumburku, léčil své pacienty v lázních Bad Schlag
v Jabloneckých Pasekách.

Jablonecké noviny z 30. 8. 1905 přinesly tuto zprávu: „Jablonecké Paseky 25. 8. 1903: Zdejší vodoléčebné lázně, patřící dosud panu staviteli Herbigovi z Jablonce, přešely do vlastnictví pana doktora Glettlera. Toho lékaře, který již delší dobu pracoval v ústavu jako lékařský poradce a toho času řídí sanatorium Frankenstein v Rumburku.“ Prospekty z roku 1910 uvádějí jako majitele sanatoria Frankenstein Carla Dittricha z Krásné Lípy a jako šéflékaře v lázních MUDr. Burgharda von Barth-Wehrenalp.

Pramen: Rumburské noviny 11/2007


www.relaxace.com © 2009