Proceduru momentálně nelze objednat


Kraniosakrální terapie
CranioSacral Therapy - CST

Kraniální masáž.

Harmonizace kraniálního rytmu, kraniosakrální boidynamika.

Kraniosakrální terapie - masáž

ovlivňuje psychické, energetické a biologické procesy v lidském organizmu. Využívá působení na jemný, avšak nesmírně významný a detailně provázaný systém. Jeho součástí jsou lebka - cranium, lebeční kosti a jejich spojení, mícha procházející páteřními obratli do křížové - sakrální oblasti, mozkomíšní tekutina chránící mozek a míchu, membrány a blány - fascie.
Činnost kraniosakrálního systému je provázena charakteristickou vyrovnanou pulzací - kraniálním rytmem. Kraniální rytmus, stejně jako dechový či tepový, ovlivňuje vaše svaly, klouby, vnímání, emoce i myšlení. Jeho nerovnováha bývá příčinou mnoha psychických, nervových, neurologických i somatických potíží.


Kraniosakrální terapie
představuje velmi citlivou masáž, techniku založenou na vnímání a ovlivňování jednotlivých součástí, které o průběhu kraniálního rytmu a pulzaci mozkomíšní tekutiny rozhodují. Terapeut nachází a uvolňuje blokády a jejich příčiny, které jsou překážkou optimálnímu šíření energie a rytmu pulzů. Tím poskytuje organizmu vnitřní harmonii, která je nejdůležitější podmínkou pro návrat ke zdraví - ve smyslu fyzickém, duševním i duchovním.

Kraniosakrální terapie
je ošetření velmi citlivé, uklidňující, uvolňující. Masáž trvá zpravidla déle než hodinu. Klient leží na lehátku oblečený. Terapie obvykle začíná velmi pozvolnou manipulací na ploskách nohou, uvolněním svalů, kotníků, kolenních a kyčelních kloubů. Terapeut působí na čakry a křížové partie páteře. Významná část terapie je věnována bodům na lebečních kostech včetně obličejových. Uvolňují se membrány, fascie a napětí jemných svalů a podkožních vazů v místech důležitých pro volný pulz mozkomíšní tekutiny. Vnímání klienta během terapie bývá obohaceno o nepoznané prožitky vlastního nitra, může být impulzem pro novou senzitivitu, lepší porozumění sobě samotnému.


Nejčastější důvody karaniální masáže.
Posílení vnitřní duševní vyrovnanosti, harmonizace, odpoutání od hektického světa.

Kraniosakrální terapie pomáhá léčit:
bolesti hlavy, migrény, bolesti zad, zrakové a smyslové problémy, potíže s koordinací pohybu. Poruchy spánku, stres, chronickou únavu, deprese. Hyperaktivitu, poruchy soustředěnosti, neurologické potíže, DMO. Je to vhodná terapie po CMP, úrazech a operacích. Zlepšuje poruchy imunitního systému, astma, alergie, bronchitidy, revmatologické diagnózy, ale i psychosomatická onemocnění vč. kardiovaskulárních.
V těhotenství je přípravou na psychicky i fyzicky harmonický porod a mateřství.
Po porodu, pomáhá tělu a psychice v přirozeném návratu do původního stavu. Je prevencí potíží v pánevní a bederní oblasti a následných bolestí zad.

Kraniosakrální terapie se úspěšně používá i u kojenců, dětí a starších lidí.

Masáže, kurzy a terapie na webu:

Kraniosakrální terapie kurz www.kraniosakralniterapie.cz Kraniosakrální biodynamika www.kraniosakralni-terapie.cz Kraniosakrální masáž www.zivotni-energie.cz/kraniosakralni-terapie.html - Kraniosakrální masáž www.shift-centrum.com/kraniosakralni-terapie-cranio-sacral-therapy-cst.html Kraniosakrální masáže visceralni-terapie www.visceralni-terapie.cz/kraniosakralni-terapie.asp Kranio-sakrální ošetření www.kraniopraha.cz První učebnice kraniosakrální terapie v českém jazyce www.kosmas.cz/knihy/123788/kraniosakralni-terapie Alternativní terapie a masáže www.masaze-duha.cz/kranio.htm Kraniosakrální harmonizace www.kranio.webgarden.cz/kraniosakralni-terapie Týdenní, intenzivní kurz v Prostějově www.v-laska.com/news/kurz-kraniosakralni-terapie/ O kraniosakrální terapii www.kraniosakralni-terapie.cz/O-terapii.html


www.relaxace.com © 2009